Niemiecki zakład tuningowy G Power specjalizujący się w przerabianiu samochodów BMW, zaprezentował zestaw modyfikacji Typhoon przeznaczony do modelu X5.
Z zewnątrz piekielny SUV charakteryzuje się przemodelowanym i poszerzonym zderzakiem z ogromnym spojlerem. Z boku dostrzeżemy nowe przetłoczenia z dodatkowym wlotem powietrza w tylnej części. W oczy rzuca się oryginalny wzór kutych 23-calowych aluminiowych felg Silverstone Forged Edition z oponami Michelin o rozmiarze 315/25. Tylny zderzak również został poszerzony. Jednak to na co od razu zwrócimy uwagę to dwie centralnie umieszczone, wykonane ze stali nierdzewnej końcówki układu wydechowego o średnicy 114 mm każda. Miłośnicy „fantazyjnego” tuningu docenią pięć umieszczonych pod podwoziem niebieskich lamp LED, dających ciekawy efekt wizualny.
Pod maską także zaszły zmiany. Standardowy silnik V8 o pojemności 4.8 litra został wyposażony w mechaniczne doładowanie ASA T1-521 hd firmy ASA Engineering. Dzięki niemu motor generuje moc 525 KM oraz moment obrotowy równy 600 Nm. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h wynosi 6.2 s, a do 200 km/h 18.4 sekundy. Wskazówka prędkościomierza kończy swój bieg po przekroczeniu wartości 275 km/h. Napęd przekazywany jest stale na cztery koła za pośrednictwem systemu xDrive, przy użyciu 6-biegowej automatycznej skrzyni biegów.
Cena BMW X5 Typhoon by G Power nie została ujawniona.
Źródło: ZerCustoms
Tagi: bmw, bmw-x5-typhoon-by-g-power, g-power, typhoon, x5
Skomentuj wiadomość

Tajfun G-Power X5 powraca
“Czarna perełka” od G-Power - BMW X5 Typhoon Black Pearl [625 KM!]
BMW M3 Tornado by G-POWER
Nieprzyzwoity Gelendewagen – Hamann Typhoon
G-Power Storm – 725 KM w BMW 760i
Zdjęcia szpiegowskie małego SUV-a na bazie Forda Fiesty
Pierwsze zdjęcie nowego Volkswagena Passata 2011 wyciekło do sieci?
2012 Mercedes ML – lekki kamuflaż i zdjęcie środka
Volkswagen Touareg R - pierwsze informacje
Genewa 2010: Piękne Hostessy [ZDJĘCIA]
Frankfurt 2009: Piękne Hostessy [ZDJĘCIA]
Genewa 2009 - gorące Hostessy [CZĘŚĆ DRUGA]
Prawdziwe piękno nie drzemie w samochodach - finalistki Miss Tuning
Bentley Continental GT ugrzązł w błocie… [VIDEO + galeria zdjęć]
Hyundai parodiuje Top Gear - reklama modelu ix35 [REWELACJA!]
Mercedes SLS AMG Gullwing rozbity w Rosji! [FOT + VIDEO]
Mercedes-Benz E 63 AMG i kobieta w butach na obcasach za kierownicą?
Czy Volvo to samochód dla emeryta? Tak, dla szalonego emeryta! [Zestaw od HEICO]
Toyota Yaris jako Batmobil - jak Amerykanie podkreślają swój indywidualizm?
Dyskretny [Senner] tuning Audi S5 Sportback
BMW X6 według rosyjskiego Status Design
ładny:)
Paskuda. Jakiś rozrośnięty na dole. Jak dla mnie - przekombinowany.